MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

W maju jest wyjątkowe święto bo bliskie pasjom małych chłopców, a nawet niektórych dziewczynek,  Międzynarodowy Dzień Strażaka.
Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i codzienne narażanie życia. Nasze przedszkolaki  zapoznały się ze specyfiką oraz powagą tego zawodu. Odwiedzaliśmy  Ochotniczą Straż Pożarną w Praszce, gdzie w bardzo interesujący sposób strażacy odpowiedzieli im o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy. Nie obyło się też bez zajęć praktycznych w których dzieci brały udział.  

MOTYLKI

SKRZACIKI

POZIOMKI

Składamy serdeczne podziękowania Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej firmy Neapco za przeprowadzenie ciekawych zajęć o pracy strażaka. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały informacji na temat tego jakże ważnego zawodu. Miały również możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy w swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Z pewnością wielu naszych milusińskich marzy, by w przyszłości zostać strażakiem.

Skip to content