NASZE WYCIECZKI

Dnia 26 maja 2023r. przedszkolaki z grupy Skrzaty udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Ekostyl. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w przygotowanych zajęciach. Zaznajomiły się z ciekawostkami dotyczącymi zwierząt wiejskich. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych:pieczenie własnoręcznie wykonanych bułeczek. Największą atrakcją była wycieczka wozem do lasu. Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami.Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. Uczestnicy wycieczki oraz ich opiekunowie serdecznie dziękują państwu I. J. Śliczny za serdeczne przyjęcie i gościnność.

20 czerwca grupy,, Pszczółki ” i,, Poziomki” wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego GIPROL w Staniszczach Małych.
Dzieci pogłębiały swoją wiedzę o życiu na wsi i przyrodzie uczestnicząc w czterech warsztatach:
– Skąd się bierze mleko?
– Jak powstaje miód? – pokazowa pasieką
– Skąd się bierze mąka?, od żyta do chleba. Pieczenie eko ciasteczek
– Tworzenie ekologicznych farb i malowanie obrazów.
Nie zabrakło również czasu na pyszny poczęstunek i wspaniałą zabawę

Grupa MOTYLKI 21.06.2023r. wybrała się wraz z paniami na wspaniałą wycieczkę do malowniczego Zamku „Bożejów”, położonego w borach stobrawskich. Dzieci zostały zapoznane z bardzo interesującą i barwną historią tego miejsca, które wybudowano 1801roku. Niestety po wojnie posiadłość uległa dewastacji, na szczęście w latach 2014-2018 została gruntownie wyremontowana przez rodzinę Garack zachowując swój niepowtarzalny,klimat myśliwski. Dzięki temu dzieci poznały cały kunszt myśliwski. Dodatkowo wzięły udział w wycieczce leśnej gdzie śledziły leśne tropy zwierząt oraz zwiedziły leśne mini zoo. Całą okolicę zwiedziły podczas przejażdżki prawdziwą bryczką, zaprzężoną w dwa konie. Zostały również ugoszczone przepysznym obiadem w sali królewskiej Po zejściu do podziemi zamku, zwiedziły kompleks SPA (fińską saunę, saunę Infrared, jakuzzi ) Miały zabawę w siłowni oraz odpreżały się w sali masażu. Oczywiście były też zabawy na placu zabaw i przy bilardzie. Jednak największą ciekawostką okazała się legenda o 3 BIAŁYCH DAMACH, które nawiedzają wieczorami i nocami zamek. Ta wyjątkowa wycieczka zostanie w pamięci dzieci i pań na długo.