MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 LISTOPAD ,,MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA”
Co roku w naszym przedszkolu obchodzimy ,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Dnia 20 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.
To był bardzo radosny dzień dla naszych przedszkolaków, ale z bardzo poważnym przesłaniem. Tego wyjątkowego dnia w każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem przewodnim: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Panie przygotowały ciekawe zajęcia i zabawy zgodne z tematem. Powstały różne plakaty o prawach dziecka. Dzieci dowiedziały się, że mają liczne prawa ale i obowiązki.
Pragniemy kształtować u dzieci świadomość ich praw, a także uczyć poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszenia ich własnych praw.
Skip to content