WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO

W dniu 26 maja dzieci z grupy Wesołe Skrzaty i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego „EkoStyl” w Biadaczu. Odwiedziliśmy gospodarstwo prowadzone przez Państwa Janusza i Iwonę Ślicznych. Głównym celem wyjazdu było zorganizowanie dzieciom warunków do bliskiego kontaktu z naturą i tradycją. Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń, a lepszej pogody tego dnia nie mogliśmy sobie wymarzyć. Gospodarze opowiedzieli czym charakteryzuje się gospodarstwo i odprowadzili nas po swoich włościach. Dzieci z wielką uwagą słuchały ciekawostek na temat zwierząt hodowlanych. Miały okazję nakarmić oraz wydoić kozę. Wspaniałą atrakcją dla dzieci było wyrabianie ciasta i formowanie z niego bułeczek, a także produkcja mąki. Na koniec odbyła się przejażdżka na wozie z sianem po lesie. Pełni wrażeń w doskonałych humorach, wróciliśmy do przedszkola.

Grupa ,,Pszczółki”

Grupa ,,Wesołe Skrzaty”

Skip to content