ZDROWY TYDZIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

Zdrowy i bardzo aktywny tydzień w grupie MOTYLKI został zakończony smakowicie… DZIECI przyniosły przygotowane przez rodziców warzywa i zrobiły ZDROWIE KANAPKI, a następnie je oczywiście zjadły. Wszystko było pyszne, zdrowe witaminowe…Rodzice upiekli domowy chlebek oraz przynieśli kiszone ogórki własnej roboty… wszystko było pyszne

 

 

DZIEŃ SPORTU W GRUPIE ,,MOTYLKI”

Dzień Sportu
Dzieci z grupy ,,Pszczółki” zawsze chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach ruchowych,dlatego z niecierpliwością i radością czekały na ten dzień.
Dzisiaj musiały wykonać nowe ćwiczenia, pokonać ciekawy tor przeszkód i kolejny raz zagrały mecz „siatkarski”.
Wszystkie te zabawy dostarczyły im dużo radości i zachęciły do aktywnego spędzania czasu.
Na koniec wszystkie ,,Pszczółki”zasłużyły na medale
,,PSZCZÓŁKI’’- ZAJĘCIA KULINARNE-ZDROWY TWAROŻEK
Dzieci z gr. ,,Pszczółki’’ na zajęciach kulinarnych przygotowały niecodzienne kanapeczki. Po zapoznaniu z wiadomościami na temat nabiału i jego wpływem na zdrowie, przygotowały twarożek. Następnie degustowały go, smarując kromeczki chleba.
W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Sportu i Światowy Dzień Zdrowia.
Wesołe Skrzaty brały udział w ćwiczeniach, konkursach i zawodach oraz przygotowały smaczną i zdrową sałatkę owocową.

Tydzień zdrowia w grupie ,,POZIOMKI” zaczęliśmy od DNIA MARCHEWKI, kolejnym dniem był ,,ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU”, na który zaprosiliśmy do naszego przedszkola trenera i nauczyciela wychowania fizycznego Pana Bogdana Pawlak. Pan Bogdan opowiedział dzieciom o zawodzie trenera oraz przybliżył przedszkolakom zawód nauczyciela wychowania fizycznego. Zachęcał również do prawidłowego odżywiania i uprawniania sportu. Pogadankę zakończyliśmy wspólnymi ćwiczeniami i zabawami ruchowymi. Nasz tydzień zakończył się przygotowaniem pysznych, pełnych witamin, kanapek.

ZDROWO JEM, WSZYSTKO WIEM!!!
Grupa ,,Słoneczka” i zdrowy deser.
Skip to content