MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Dnia 27.03.2022 jest obchodzony ” Międzynarodowy Dzień Teatru”…z tej okazji dzieci z grupy MOTYLKI  i PSZCZÓŁKI odwiedziły Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce. Zapoznały się                    z propozycją zajęć, jakie oferuje dzieciom oraz dorosłym, a co najważniejsze zwiedziły teatr, jego zaplecze, scenę i widownię. Każdy mógł się poczuć jak prawdziwy aktor, kiedy stanął na scenie.             Na twarzach dzieci było widać radość oraz ogromną fascynację obiektem.

28 marca WESOŁE SKRZATY świętowały Dzień Teatru. Zabawę rozpoczęliśmy od rozmowy na temat teatru i jego różnych technik teatralnych tj. pantomima, teatr cieni, teatr lalek, balet, opera. Miały również możliwość wykonać ćwiczenia z zakresu emisji głosu, dykcji i ruchu scenicznego. Następnie Skrzaty miały okazję wykorzystując różne kukiełki i pacynki wystawić własne przedstawienie. Wiele radości sprawiło im także wykonanie maski teatralnej.