„Skąd się bierze miód ?”

„Skąd się bierze miód” – spotkanie z pszczelarzem.

„Skąd się bierze miód” – spotkanie z pszczelarzem.
Aby poznać bliżej prace pszczelarza oraz zwyczaje pszczół i funkcje jakie pełnią one w środowisku przyrodniczym w ramach preorientacji zawodowej zorganizowaliśmy spotkanie z pszczelarzem.
Pani pszczelarz zapoznał dzieci z życiem tych pracowitych owadów i obowiązkami posiadacza pasieki. Dzieci dowiedziały się , że na czele ula stoi królowa. Znosi ona dziennie tysiące jaj, z których wylęgają się młode pszczółki. Są też pszczoły robotnice – zbieraczki miodowe i pyłkowe.
Pani pszczelarz omówiła i zademonstrowała narzędzia i strój jaki wykorzystuje się przy pracy w pasiece. Dzieci szczególnie zainteresował przyrząd o nazwie podkurzacz. Mogły własnoręcznie wypróbować jego działanie i dowiedzieć się do czego służy. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały „pachnącą” świeczkę z woskowej tabliczki i sznurka.
Skip to content